MÁRCIUS 15-I EMLÉKMŰSOR

A Honvédelmi Sportszövetség által kiírt iskolánk által megnyert pályázat révén „Sosem feledem…” elnevezésű projektnapok keretében utolsó programelemként 2019. március 14-én 14 órakor ünnepi műsorral emlékeztünk meg az 1848-1849-es forradalomról és szabadságharcról. A zászlóbehozatal és a Himnusz után Kassáné Dér Gizella igazgatónő köszöntötte a jelenlévőket. Majd Tímár László polgármester úr, és Szabó Zsolt országgyűlési képviselő mondott beszédet. Ezután következett a 7. osztályos tanulóink műsora, amely során a történelmi események felidézésével, versek szavalásával, a magyarságtudatot erősítő zenék, illetve az azokra készített látványos koreográfiával igyekeztünk méltó emléket állítani ezen, neves eseménynek. A színvonalas ünnepi műsort Nagy Tímea tanárnő tanította be. Az 1848-49- es forradalom és szabadságharc emlékre rendezett iskolai rajzpályázat és az iskolai emlék futóverseny díjazására is sor került. A megemlékezést színesítette a Tarnamérai Nyugdíjas Egyesület műsora, akik katonadalokkal készültek e jeles történelmi eseményre. Az általános iskola néptánc csoportja is megmutatta tehetségét az ünnepségen, amelynek célja a népi hagyományok ápolása, kulturális örökségeink megőrzése. Az ünnepségünket a Szózattal, a zászlókivitellel és az igazgatónő elköszönő beszédével zártuk. Meghívott vendégeink közül többen megtisztelték rendezvényünket, többek között fenntartónk képviseletében Ballagó Zoltán az Egri Tankerületi Központ igazgatója is.

Köszönjük a Honvédelmi Sportszövetség támogatást a program megvalósításához.