Megemlékezés 1956-ról

Október 21-én rendezte meg iskolánk az 1956-os forradalomra emlékező ünnepi műsorát.
Vendégeink voltak: Tímár László Tarnaméra polgármestere, Toldi Lászlóné óvodavezető és a szülők képviselői.
Elsőként a Himnusz hangjai csendültek fel az iskolai kórus előadásában, melyet Tóth Rita tanárnő vezényelt. Majd Kassáné Dér Gizella igazgató köszöntötte az egybegyűlteket, s méltatta a forradalom jelentőségét. Az alaposan felkészült 8. osztályosok színvonalas műsort adtak elő, melyet Kovácsné Zazravecz Ildikó osztályfőnök tanított be. A tanulók az alkalomhoz illő komolysággal idézték fel az egykori szabadságharc eseményeit, történéseit. Színvonalas előadásukkal meghitt hangulatot varázsoltak a teremben. Befejezésképpen a Szózat hangjaival zártuk megemlékező ünnepségünket.
Rendezvényünk keretében a 8. osztálynak és felkészítő tanáruknak köszönhetően méltóan emlékeztünk meg a szabadság hőseiről. Köszönet érte.
Kassáné Dér Gizella
intézményvezető