Így emlékeztünk meg az 1848-49-es szabadságharcról

 

 

A rendkívüli helyzetre való tekintettel ez alkalommal másként emlékeztünk meg az 1848-49-es forradalom és szabadságharc eseményeiről.
Minden tanévben a 7. osztály kapja feladatként a március 15-ei műsor összeállítását és előadását. Ezúttal is lelkesen készültek a 7. osztályosok Juhászné Zaja Mónika tanárnő vezetésével.
A betanult műsorból részleteket adtak elő az osztályoknak teremről teremre járva. Urbán Bálint elszavalta a Nemzeti dalt, Fritz Anna felolvasta a 12 pontot. Ezután a szereplők Csézy Ez az otthonunk című dalát adták elő: a lányok közül szólót énekeltek többen, majd a refrént közösen énekelték el. A hallgatóság körében tetszést arattak a 7.-esek produkciójukkal.
Méltó megemlékezést tartottunk a szabadság hőseinek tiszteletére.