Európai Hulladékcsökkentési Hét

All-focus

Európai Hulladékcsökkentési Hét
Iskolánk csatlakozott az Európai Hulladékcsökkentési Hét országos projekthez. Célunk az volt, hogy bemutassuk tanulóinknak és gyakoroltassuk velük környezetünk védelmét, szeretetét, környezetünk élhetővé tételének módját.
Ezért az osztályok más és más feladatot vállaltak, amit véghez is vittek.
“A 2020. évi Európai Hulladékcsökkentési Hét szemléletformáló esemény keretében, a 2. osztályos tanulók PET palackból karácsonyi díszeket készítettek.
A számtalan ötlet közül a választás a karácsonyfadísz és az ünnepi asztaldísz készítésére esett.
A díszek elkészítése során végig nagy lelkesedéssel dolgoztak a gyerekek.
Az advent a karácsonyra való készülődés időszakáról szól, amibe a díszek készítése tökéletesen illett.” (Juhász Emőke tanító néni)
Az 5. osztályosok az iskola környékének megtisztítását vállalták, és lelkesen vettek részt a programon. (Kis Angelika tanárnő)
“A Hulladékcsökkentési hét alkalmából megtartott foglalkozáson a 3. osztályosokkal felelevenítettük azokat a tudnivalókat, melyeket környezetismeret és technika órákon megismertünk.Hulladékos totót töltöttünk ki, megbeszéltük a helyes megoldásokat. Szlogeneket értelmeztünk és másoltunk le, amelyeket igyekszünk észben tartani, és ezek alapján cselekedni.” (Dobi Jánosné)