Karácsonyi ünnepség

Több évtizedes hagyománya annak, hogy a falu lakosságával együtt várjuk advent időszakában a karácsony eljövetelét. Így történt ez alkalommal is. Advent 3. vasárnapjának szombatján megtartottuk a Falukarácsonyi ünnepséget.

A Tarnamérai Nyugdíjas Egyesület tagjai elhozták közénk a Szent-családot, a szeretet jelképét.
Ezután Kassáné Dér Gizella a Tarnamérai Általános Iskola intézményvezetője köszöntötte az ünnepség résztvevőit és a meghívott vendégeket. Megosztotta a jelenlévőkkel ünnepi gondolatait. Az ünnepséget megtisztelte Szabó Zsolt országgyűlési képviselő úr is.
Iskolánk tanulói színvonalas műsorral ajándékozták meg az ünneplő közösséget. A 2. osztályosok felelevenítették a regölés hagyományát, jókívánságokat adtak elő. A Karácsony igaz meséje jelenettel kedveskedtek a 6. osztályosok. Majd szólót énekelt Fritz Fanni 5. osztályos tanuló. Pintér Gabriella csodálatos zongorajátékával örvendeztette meg a jelenlévőket. A 4. osztályosok Betlehemi játékát az iskolai kórus dalbetétekkel színesítette.
Ez a délután a szervezők, a szereplők és felkészítőik jóvoltából kellemesen telt el.