MADARAK ÉS FÁK NAPJA

Iskolánkban fontosnak tartjuk a természet és környezetvédelemre nevelést, ezért is örültünk, amikor a Babszem Jankó Gyermekszínház Bt jóvoltából, egy pályázati nyereménynek köszönhetően, gazdag program keretében tartottuk meg a Madarak és fák napját. Igaz az idő nem volt hozzánk kegyes, de a tanulók lelkesedését ez nem befolyásolta. A pályázat lehetőséget teremtett arra, hogy az 1.-8. osztályig verbuválódott csapatok több állomáson vetélkedhettek természetismeretből és védelemből. Az elméleti vetélkedő mellett érdekes feladatokat kaptak a csapatok: puzzle,horgászat, fürjtojás mentés, gyógynövényből készült ital fogyasztása, kukoricacsuhéból készült madárka készítése, gyümölcsszobrászat színesítették a programot. Az alsó tagozatból a 3. osztály csapata, a felső tagozatból a 6. osztály osztály nyerte meg a versenyt. Jutalom nélkül azonban nem mehetett haza senki sem a pályázat jóvoltából. Köszönjük Baráth Zoltánnak és csapatának a színes programokat és a tanulók jutalmazását!