Barangolás Szlovákiában…

Iskolánk hetedikes tanulói sikeresen pályáztak, így a Határtalanul program keretében osztályfőnökük, Juhászné Zaja Mónika tanárnő vezetésével és Kovács Tamás tanár úr kíséretével 4 napos kiránduláson vettek részt a Szepesség és a Tátra csodálatos helyszínein.

Túrájuk során jártak Kassán, megkoszorúzták II. Rákóczi Ferenc és Thököly Imre sírját, megnézték a csodálatos Szepesi várat, jártak a Tátra Nemzeti Park Múzeumában, Tátralomnicon.
Túráztak a Magas-Tátrában, városnézésen vettek részt Lőcsén és Késmárkon, megcsodálták a gyönyörű Betléri Kastélyt. Jártak egy szlovákiai magyar iskolában is Szepsin.
A Szlovák Paradicsom egyik impozáns kilátóhelyére is elgyalogoltak. Természetesen megkóstolták a kihagyhatatlan juhtúrós sztrapacskát is. 🙂
A kirándulás során felejthetetlen élményekkel gazdagodtak, és a kalandok során egyre összetartóbb közösséggé formálódtak.